Problemy z otyłością

 

Otyłość utożsamiana jest z wysokim wskaźnikiem BMI ciała pacjenta i nadmierną tkanką tłuszczową. Im jesteśmy ciężsi, tym mocniej obciążamy nasze stawy i kości oraz cały organizm, na czele z sercem, które z trudem pompuje krew do powiększonych narządów i tkanek. Jak zwalczyć otyłość raz na zawsze?

 

Skala problemu w Polsce i na świecie

 

W Polsce zdaniem naukowców zapanowała epidemia otyłości. Podczas konferencji w Senacie pod hasłem „Epidemia otyłości - wyzwania dla Europy Środkowo-Wschodniej. Pacjenci, lekarze, system” podano dane dotyczące otyłości w Polsce. Okazuje się, że według szacunków specjalistów do 2030 roku jedna na trzy osoby dorosłe w Polsce będzie otyła. Otyłość traktowana jest w kategorii schorzeń ogólnoustrojowych, prowadzących do wystąpienia wielu groźnych dla zdrowia, a nawet życia pacjentów, powikłań - w tym depresji, cukrzycy, nadciśnienia i nowotworów.

 

Przewodniczący Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, Mariusz Wyleżoł oszacował, że obecnie około 55 proc. dorosłych Polaków ma nadwagę - to więcej niż co druga osoba! Około 22 proc. z nas to osoby otyłe.

 

O wiele gorzej statystyki przedstawiają się dla takich krajów jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone. Zła dieta i brak ruchu prowadzi do nadwagi, a stąd już niedaleko do otyłości. W Europie otyłość urosła do rozmiarów epidemii, zwłaszcza że według WHO co 5 osoba jest otyła. Problem ten dotyczy w europejskim regionie WHO nawet 15 milionów dzieci i nastolatków.  Na całym świecie 1,6 mld dorosłych ma nadwagę, a co najmniej 300 mln cierpi z powodu otyłości.

 

Z czego wynikają problemy z otyłością?

 

Otyłość wynika z wielu różnych czynników i jest rezultatem niepożądanego przyrostu masy ciała. Po prostu spożywamy za dużo kalorii i nie jesteśmy w stanie ich spalić przy podejmowanej aktywności fizycznej. Otyłości sprzyjają struktura współczesnego społeczeństwa, rozwój społeczno-ekonomiczny, siedzący tryb życia i pracy, kupowanie żywności przetworzonej oraz polityka gospodarcza. Nasze nawyki żywieniowe są coraz gorsze, przez co tyjemy i gromadzimy ogromne pokłady tkanki tłuszczowej. Trzeba się jej koniecznie pozbyć. Ale w jaki sposób?

 

Jak schudnąć efektywnie i bez efektu jojo?

 

Racjonalna, dobrze zbilansowana dieta, najlepiej skomponowana indywidualnie dla pacjenta przez dietetyka, w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami pozwoli na pozbycie się tkanki tłuszczowej i powrót do prawidłowej masy ciała. Trzeba jednak wytrwać w postanowieniu, że będziemy się odchudzać i porzucić słodycze, fast foody i wysoko kaloryczne potrawy. Ułatwi nam to suplement Slimunox, który przy regularnym zażywaniu przyspiesza naturalny metabolizm organizmu, efektywnie niszczy znienawidzoną tkankę tłuszczową, ogranicza apetyt i wspomaga termogenezę. Suplement Slimunox jest przy tym całkowicie bezpieczny dla zdrowia człowieka. W swoim składzie ma 15 aktywnych składników, z których aż 8 to tzw. spalacze tłuszczu. Zapewnia uczucie sytości i ułatwia zmniejszenie spożywanych na co dzień porcji pożywienia. Dzięki niemu można trwale i efektywnie chudnąć, przy zachowaniu racjonalnej diety i aktywności fizycznej.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco. Dowiedz się o nowościach na rynku jako pierwszy.